Linija proizvoda A-Oxitive
Nova kronoaktivna provitaminska anti-age rutina!
Savjeti stručnjaka
-
Postoje dvije glavne skupine proizvoda:
1. retinoidi, derivati vitamina A
Neki retinoidi su topikalni lijekovi koji se izdaju na liječnički recept. Ostali, kao npr. retinaldehidi su klasificirani kao dermokozmetika i dostupni su i bez recepta. Preko fiziološke pretvorbe u aktivni vitamin A, na temelju potreba kože, retinaldehid djeluje tako da potiče stanični metabolizam i obnovu kože.
2. hijaluronska kiselina
Glavni je sastojak matriksa kože kojeg proizvode stanice epidermisa (keratinociti) i dermisa (fibroblasti). Ta se proizvodnja s godinama smanjuje. Potporna uloga hijaluronske kiseline je ključna jer ona osigurava elastičnost kože i njenu hidrataciju. Danas, dermokozmetički proizvodi koji sadrže hijaluronsku kiselinu, nadoknađuju taj gubitak povećavanjem koncentracije hijaluronske kiseline te dodatno potiću stvaranje i proizvodnju naše vlastite hijaluronske kiseline -
Brojne su metode a osnovne uključuju:
- medicinski piling, različitih dubina djelovanja,
- dermoabrazija, različitih tehnika,
- izlaganje različitim vrstama svijetla (IPL, laser),
- ubrizgavanje filera (kolagen, hijalurnonska kiselina),
- ubrizgavanje botulinum toksina za mimičke bore.
Korektivna dermatologija danas usko surađuje s estetkom kirurgijom te se ovisno o slučaju za optimalan rezultat kombinira i s npr. zatezanjem kože lica i vrata (face lifting) i/ili operacijom vijeđa (blefaroplastika). -
Tijekom menopauze, jajnici prestaju izlučivati hormon estrogen koji ima važnu ulogu u promjeni boje tena i debljini kože. Zato je menopauza jedan od čimbenika starenja kože, ali ne toliko važan kao izlaganje suncu.
-
Dokazano je da se kod pušača pojavljuju promjene na koži koje vode preranom starenju kože (bore, žuti ten). Još jedan od razloga da prestanete pušiti ili uopće ne počnete!
-
Mnogi dodaci prehrani sadrže vitamine, aminokiseline i minerale koji svojom zaštitom od slobodnih radikala, usporavaju starenje.
-
Ne, nemoguće je imati sa 60 godina kožu kakvu imamo sa 20 godina.
Međutim, moguće je usporiti starenje kože i ublažitii posljedice starenja kože, posebno ako se ona odnose na izlaganje suncu. Budite nasmijani, to je odličan lijek protiv starenja! -
S vremenom, koža gubi svoju strukturu i zato brže dehidrira, krhkija je i vrlo osjetljiva na vanjske agresivne čimbenike (klimu, zagađenje, neprikladne proizvode za kožu...). Zbog toga je važno hidratizirati kožu i obnoviti njezin zaštitni hidrolipidni sloj.